«Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне»

«Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне»

Після Святого Хрещення Ісус Христос,  почав навчати і проповідувати у Галілеї, серед поган. Першими словами Його проповіді були: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне» (Мт. 4,17). Ісус звертається до нас. Коли ми в Нього охрестилися, то одягнулися в Нього, «зодягнулися у світло» (Гал. 3, 27), Його світло, разом з Отцем, Який є джерелом світла та Його Духом істини, що світить для нас.

Саме завдяки Божій присутності в нас – ми стаємо новими людьми і щоб навернутися до світла Христового, треба спочатку слухати Його, слухати Його слово. Слово сталося тим зерном, з якого виросло велике плодовите дерево християнської віри, бо вродило плід любові до Бога і ближнього і виправляє пороки людей, відроджує світ до нових чеснот.

“Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне”, – говорить Ісус Христос. Покайтесь, – кличе і сьогодні всіх нас свята Церква. Господь закликає нас, щоб ми потрудились для Нього, обіцяючи за це велику зарплату після цього земного життя.

Зазвичай ми думаємо про покаяння як про скорботний стан, коли ми згадуємо те зло яке вчинили, з біллю в душі звертаємося до Бога про прощення, про зцілення.

Коли говоримо про покаяння, то потрібно пам’ятати, що визнання гріхів, це лише частина покаяння. Щоб покаятися за свої гріхи, спочатку треба пізнати стан душі, пізнати Бога, щоб побачити власні гріхи, свою відмінність від Бога, щоб лицем обернутися до Бога і що лише в Ньому ми можемо отримати ту повноту, яку шукаємо.

Шукайте найперше Царства Божого, говорить Господь: і все інше додасться вам. І потрібно зрозуміти, що Царство Боже – Царство любові ось тут серед людей, що непотрібно чекати коли воно прийде,  воно вже є тут, але для цього потрібно йти до Бога, потрібно жити перед Його очима, потрібно дивитися Йому у вічі. І тоді від Нього ми зможемо навчитися тієї любові, від якої виростає Царство Боже на землі.

Це пізнання людина здобуває з допомогою частої особистої молитви, участі у Богослужіннях, Святих Тайнах, читання Святого Письма. Тому покаяння, це справа не одного дня, а всього життя. Бо скільки живемо, стільки пізнаємо себе, пізнаємо Бога і Його любов, і це пізнання будемо поглиблювати всю вічність, будемо відкривати і поглиблювати велич Божої любові.

Правдиве покаяння провадить людину до єдності з Богом, зміцнення зв’язку любові з Ним, наповнення світлом і дарами Святого Духа. Пізнаваймо через покаяння Божу любов, щоб завдяки їй, ми ставали духовно сильними, відчували Бога близько себе та щедро зростали в нашій душі плоди миру і радості. Учімося гідно оцінювати земне і Небесне, бо ми, християни, повинні прожити так, щоб потім у вічності радіти разом із Богом.

о. Юрій Касьянов

Share This:< PreviousNext >
image
Last Judgment
02/16/2023
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873