Виноградарі

Злочинців цих покарає смертю, а виноградник віддасть іншим виноградарям, які віддаватимуть йому плоди своєчасно.(Мар. 21,1)

Повчання Ісуса Христа притчами в Новому Заповіті є досить частими та як показує час актуальними в кожну мить спасіння людської душі не зважаючи на вікові зміни та епохи.

Господар посилає слуг своїх за винагородою коли прийшов час збирати податок. На що отримав у відповідь побиття своїх слуг, а декого з них було вбито. Тоді Господар цей посилає інших, та з ними вчинили так само навіть гірше. На кінець вирішив послати Сина свого, думаючи що його вони посоромляться. Люди ці думали інакше кажучи, що «це спадкоємець, вб’ємо його і заволодіємо спадщиною» що і зробили.

Ми знаємо, що сам виноградник господар цей садив, обніс його огорожею, збудував башту, все зробив на радість та користь тим людям, які будуть в ньому жити. Єдиною вимогою в нього було отримувати належну та відповідну платню. Ми бачимо велику турботу до людей Господаря цього виноградника.

Ми розуміємо хто є Господарем цього виноградника – це Господь і сотворитель Всесвіту, який віддав цей світ у вжиток людині, радіючи з цього. Святий Іоан Золотоустий каже, що Ісус Христос сказав притчу цю, щоб «показати весь тягар нашого гріха й цілковиту непрощенність гріха юдеїв, що його не прийняли.(Роздуми над Єв. Мар. 68-розмова).

Бачучи працю Христа в його проповідях ми розуміємо, що Царство Його не відповідає людському розумінню Царства Божого, де на першому місці є любов та смиренність вершиною чого є самопожертва. Христос каже, що Він прийшов не для того, щоб Йому служили, а щоб Він служив та дав життя за викуп багатьох. На суді у Пилата Ісус Христос каже «Царство Моє не від світу цього» (Ін. 18.36)

Людина один раз згрішивши віддалилася від Бога: чим більший гріх, тим більший розрив в розумінні Божої справедливості. Через це приходили слуги у вигляді старозавітніх патріархів, суддів та пророків, щоб повернути людину до Бога та люди не розуміли їх. Прийшов час приходу Сина Божого та не прийняли Його, а за змовою вбили; Нумо вб’ємо його й заберемо собі його спадщину (Мф. 21.38)


Будучи Християнами, маємо велику традицію напрацьовану тисячолітньою історією православної Церкви, яка для нас є дороговказом до Єднання з Богом в Царстві Небесному. Не робімо помилок цілих поколінь людей, які будували свої земні царства здобуваючи срібло губили золото душі, як образ та подобу Божу. Своїм життям даваймо добрий дар нашому Господарю; молитвою, милостинею та любов’ю. Любов є вершиною мудрості Божого творіння та правилом нашого життя. Ар. Павло каже; Ніхто не може покласти іншої основи, крім покладеної, яка є Ісус Христос (1 Кор. 3,11).

о. Василь Криштомполь
парафія Св. Михаїла, м. Балтимор

Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873