УЗДОРОВЛЕННЯ БІСНУВАТОГО

УЗДОРОВЛЕННЯ БІСНУВАТОГО

Господній промисел, щоби спасалося людство, щоб спасалася Земля. І тому Господь, як ми чули в сьогоднішньому Євангелії, іде до Гадаринського краю, для того щоб проповідувати. І тут раптом вибігає біснуватий назустріч Ісусу. На Ісусі не було написано, що Він Син Божий. А йому уже зразу дається пізнати, що Він Син Божий, і зразу стало від Нього погано. Він почав кричати: "Ісусе, Сину Божий, чого Ти прийшов раніше часу нас мучити?" Тобто вони мали право вийти на Землю, ці злі духи - падші ангели, можна сказати так. І вони знайшли для себе вмістилище - тіло людське. Їх це дуже влаштовувало. Бо якщо б вони не знайшли тіла, а гуляли десь, їх тоді Сатана узяв би, і загнав усіх до пекла - де вони дуже страждають. А чому їм так погано там? Бо вони один одному створюють ці умови. Так як в тюрмі злочинці один одному створюють пекельні умови.

От ті злі духи й не хочуть туди йти. І логіка їхнього прохання далі. Вони кажуть: “Ісусе, не вели нам іти туди, до пекла, - краще у свиней.” Ісус звелівши: “Ідіть у свиней”. І вони вискакують із цього чоловіка, а там паслося кілька тисяч свиней. І ці біси раз - і у свиней вскочили. Яка реакція у свиней, вони стали щасливі? Хрюкати стали з задоволення, похрюкувати? Чи вони почали вищати від того, що їм зразу стало погано? Так, їм одразу стало погано.

Що вони зробили? Вони стали тікати. Куди? Вони бігли до моря. Але ж свині дуже розумні. Вони розумніші від собак, як доводять учені. І от вони біжать і бачать, що там гора, що там кручі; вони бачать, що там море; вони розуміють, що їм зараз буде кінець. Спробуйте свиню зігнати з гори, щоб вона стрибнула, розбилася - ніколи вона цього не зробить. Свині дуже розумні. А тут вони себе так погано почувають, що їм краще стрибнути з тієї кручі. І вони біжать, падають із кручі, тонуть у морі.

І тут би радіти пастухам, що біснуватий оздоровлений і повернувся у свій абсолютно нормальний стан. Та вони не змогли того зробити. Навпаки, побігли, розказали, що сталося, і люди прийшли, і ви чули, що сказали Ісусу. Не “Ходімо, ми Тебе запрошуємо за стіл з нами, будеш проповідувати нам”, - а зовсім інше: “Ісусе, іди звідси”. Боячись Його, вони благали: “Просимо Тебе, іди звідси”. Що лишалось Ісусу? Лишити їх і йти на другий берег Гадаряну.

Дорогі браття і сестри! Нам усім треба дбати, щоби наш край не став Гадаринським краєм, який відмовиться від Самого Ісуса і скаже Йому: “Тікай!” - і Він перепливе до другого краю, до другої країни і буде там проповідувати. А щоб ми сприймали Його, молилися, просвіщали серця інших. Усе добре, якщо ти йдеш і любиш Бога. Наша країна тільки тоді стане Царством Божим, якщо ми покличемо Ісуса і будемо слухати Його, будемо старатися жити за Його вченням, за Його заповідями. Тоді наша країна стане благословенним Царством Бога. Тому молімося, бо де “двоє во ім'я Моє” - Бог приймає наші молитви.

о. Павло Шевчук
Трой Ню Йорк

Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
Prayer Books
image
Calendar 2021
image
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873